Jakie kieliszki do wina czerwonego?

Dobranie odpowiednich kieliszków do wina czerwonego nie jest wielką sztuką. Wystarczy, że podczas zakupu będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. To, jakie kieliszki do wina podajemy ma duży wpływ na odpowiednie wydobycie z trunku wszystkich jego smak.ów i aromatów.

Szlachetny trunek, jakim jest czerwone wino, coraz częściej gości na naszych stołach. Na co dzień, ale także od święta. Lampka wina degustowana wieczorem we dwoje, czy podczas przyjacielskich spotkań to niemal idealny sposób na świetne spędzanie wolnych chwil.

Czerwone wino to wino o nadzwyczaj bogatym smaku, wypełnione taniami, które mają zdecydowanie duży wpływ na nasz odbiór smakowy. Kieliszki do wina czerwonego powinny być duże. Wysokie z szeroką czarką lekko zwężającą się ku górze. Im większa czasza kieliszka tym powierzchnia tym większa powierzchnia wina uwalnia swój bogaty smak i aromat. Mówimy wtedy, że winno oddycha. Im starsze wino tym większy powinien być kieliszek, ale ilość nalewanego wina powinna być mniejsza. Jedną z najważniejszych zasad podczas podawania tego aromatycznego trunku jest ilość nalewanego alkoholu. Kieliszka do wina czerwonego nie napełnia się w całości. Maksymalnie możemy nalać wino do połowy czarki, a najlepiej jeżeli podamy wino nalane do 1/3 wysokości czaszy.

Jak wydobyć z wina idealną barwę?
Polecamy idealnie przejrzyste kryształowe kieliszki do wina czerwonego .

Kieliszki do wina czerwonego z kolekcji CRYSTALLINE
to wyjątkowo piękne, eleganckie i klasyczne kieliszki do wina czerwonego. Harmonijny, smukły kształt, precyzyjne wykonanie zadowolą każdego miłośnika minimalizmu. Kieliszki znakomicie dopełnią każdą aranżację dodając jej wdzięku i lekkości, a także idealnie sprawdzi się podczas towarzyskich spotkań.
W naszej ofercie znajdziecie kieliszki o mniejszej i większej pojemności. Z łatwością dopasujecie je do swoich potrzeb.

Kryształowe kieliszki do wina czerwonego dostępne w naszym sklepie w wielu różnych wzorach, dzięki czemu każdy z was znajdzie kieliszki odpowiadającemu swojemu gustowi. Szkło kryształowe wydobywa nie tylko cudowną i niepowtarzalną barwę trunku, ale także pomaga w ocenie jego jakości i lepkości.

Kieliszki kryształowe zostały stworzone specjalnie do serwowania win czerwonych w celu wydobycia aromatu, smaku i głębokiej barwy wina.