Doceń bukiet czerwonego wina. Postaw na kryształowe kieliszki do wina.

Wino czerwone jest alkoholem bardzo wymagającym. Niech jednak to Was nie zraża. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby w pełni delektować się winnymi trunkami.

Po pierwsze wino czerwone powinno być serwowane w eleganckich kieliszkach. Nie powinny być one śmieszne czy zmyślne. Najlepiej sprawdzą się proste formy, które są nadzwyczaj funkcjonalne. Duża czarka o pojemności ok. 300ml to przede wszystkim podstawa. Czara kieliszka do wina czerwonego powinna być pękata, lekko zwężająca się ku górze. Taka budowa zapewnia właściwy proces dekantacji, czyli styku wina czerwonego z powietrzem, dzięki czemu nasze wino uwolni swój prawdziwy aromat, smak i zapach, a my w pełni będziemy mogli się delektować niepowtarzalnym bukietem. Lampki do wina powinny posiadać wysoką nóżkę, która zapewni wygodną i przyjemną degustację, a także będzie chroniła serwowane wino przed ogrzewaniem się ciepłem naszych dłoni podczas degustacji. Nóżka może być nieco finezyjna
i delikatnie zdobiona, dzięki czemu zaspokoimy swoje potrzeby doznań wzrokowych.

A co z oceną barwy wina? I tutaj pojawia się najważniejsza cecha kieliszków do wina czerwonego, a mianowicie powinniśmy serwować je w kieliszkach kryształowych. Dlaczego?

Kryształowe szkło jest idealnie przejrzyste, nie jest mętne, ani nie posiada zielonkawej barw, jak zwykłe szkło użytku codziennego. Kryształowe kieliszki do wina są stworzone do serwowania wina czerwonego. Szkło ołowiowe, dzięki swoim właściwościom wyeksponuje właściwa barwę serwowanego wina, ale także pomoże w ocenie jego jakości i lepkości.

Pamiętaj! Kieliszki do czerwonego wina zawsze napełniamy maksymalnie do 1/3 pojemności czarki. Dzięki temu wino uwolni swoje właściwe aromaty, a Ty zapewnisz mu właściwą powierzchnię styku z powietrzem.

Kieliszki kryształowe do wina kryją w sobie jeszcze jeden atut. Są całkowicie tworzone ręcznie. Od dmuchania w hucie, po zdobienie czy malowanie. Kieliszki kryształowe powstają z miłości i pasji. Szkło kryształowe i jego bogata historia czyni nasze kieliszki do wina czerwonego niepowtarzalnymi.