Na co zwrócić uwagę wybierając kieliszki do wina?

Kieliszki do wina to nieodłączny atrybut każdego miłośnika aromatycznego trunku. Picie wina wymaga szczególnej oprawy. Właściwy kieliszek do wina wyeksponuje głęboką barwę i pozwoli na długą, przyjemną degustację.

Kształt lamki do wina uzależniony jest od rodzaju alkoholu jaki chcemy podać swoim gościom. W przypadku wina czerwonego wybieramy kieliszki z pękata czarką, natomiast podając białe wino wybieramy kieliszki nieco niższe z czarką w kształcie tulipana. Odpowiednio dobrany kieliszek uwolni wszystkie walory smakowe trunku.

Wybierając oprawę dla wina warto również skupić się na efektach wizualnych. Idealnym rozwiązaniem są kryształowe kieliszki do wina, które zachwycają różnorodnością wzorów i szlifów. Idealnie przejrzyste kryształowe szkło wprawi w zachwyt wszystkich gości i wyeksponuje odpowiednią barwę alkoholu. Ponadczasowy charakter, uniwersalizm i funkcjonalność kryształów sprawi, że kryształowe kieliszki z łatwością wpasują się w każdą zastawę stołową tworząc z nią jedność. Nasza aranżacja stołu będzie wyglądała wyjątkowo lekko i wdzięcznie.