Kryształowe kieliszki do koniaku i kieliszki do brandy

Szlachetne alkohole, takie jak koniak czy brandy, wymagają odpowiedniej oprawy, która pozwoli wydobyć z nich właściwe walory smakowe. W naszym sklepie znajdziecie eleganckie i wyjątkowe kieliszki do koniaku i kieliszki do brandy, inaczej tzw. koniakówki.

Kieliszki do koniaku wyróżnia pękata czarka subtelnie zwężająca się ku górze oraz krótka nóżka, ale nie za krótka, która zapewnia wygodne trzymanie podczas degustacji, ale również zapobiega ogrzewaniu trunku ciepłem dłoni. Taka forma kieliszka do koniaku zapewni właściwe wydobycie intensywnego, mocnego i głębokiego aromatu koniaku czy brandy.

Po za odpowiednią formą kieliszków bardzo ważny jest również ich wygląd i nasze doznania wzrokowe podczas degustacji. Idealnie przejrzysty kryształ zapewnia ukazanie właściwej barwy alkoholu, a także pomaga w ocenie jakości i lepkości serwowanych trunków. Ręcznie zdobione szkło kryształowe to właściwy wybór dla szlachetnych alkoholi. W naszej ofercie znajdziecie eleganckie kryształowe kieliszki do koniaku w ponad 20 wzorach. Kryształowe kieliszki to idealna propozycja dla prawdziwych koneserów wyszukanych trunków, którzy cenią eleganckie, piękne, klasyczne i praktyczne szkło, które posłuży przez wiele lat.

Kieliszki kryształowe to nieodzowny element kolekcji każdego konesera.