Kieliszki kryształowe czy szklane kieliszki do wina – jakie wybrać?

Kieliszki do wina wykonywane są z różnych surowców. Mogą być szklane lub kryształowe. Materiały te różnią się na wielu płaszczyznach.

Zwykłe szkło nie jest idealnie przejrzyste. Czasami może sprawiać wrażenie brudnego. Ma zielonkawy odcień, który zakłamuje ocenę barwy podanego trunku. Jest o wiele bardziej masywniejsze, ale mniej plastyczne, przez co nie może być bogato zdobione ręczną metodą szlifowania. Zwykłe szklane kieliszki są bardziej wytrzymałe i odporne na uderzenia. Mogą być myte w zmywarce.

Kryształowe kieliszki do wina

są delikatniejsze, ale to to bardziej plastyczne. Na kryształowej nawierzchni można tworzyć niepowtarzalne, oryginalne bogate wzory. Kieliszki kryształowe są idealnie przejrzyste, co pozwala na właściwą i dokładną ocenę koloru, lepkości i jakości wina. Kryształ skupia promienie słoneczne, dzięki czemu dodaje blasku i wyjątkowości codziennym rytuałom. Eleganckie kryształowe kieliszki do wina sprawdzą się podczas degustacji każdego rodzaju trunku, ułatwiając jego ocenę. Całkowicie ręczne wykonanie sprawia, że kryształ zachwyci wszystkich miłośników winnych alkoholi ceniących sobie rzemieślniczy kunszt.