Kryształowe kieliszki do wina białego.

Kieliszki do wina to naczynia, które są obecne niemal w każdym domu. Świetnie sprawdzają się podczas wieczornych degustacji we dwoje, rodzinnych, przyjacielskich spotkań czy podczas wykwintnych przyjęć.  Będą idealnym dodatkiem przy wieczornej lekturze dobrej książki.

Wbrew pozorom dobór odpowiednich kieliszków do wina białego ma ogromne znaczenie. Jakie więc wybrać kieliszki by zachwycić swoich gości, a jednocześnie uwydatnić smak i aromat białego wina?

Idealne kieliszki do wina białego mają czaszę delikatnie rozchylającą się ku górze, która swoim kształtem przypomina rozkwitającego tulipana. Dzięki takiej formie kieliszki, wino jest odpowiednio napowietrzone i idealnie trafia w podniebienie konsumenta, ukazując tym samym wszystkie walory trunku. Ważnym elementem w budowie kieliszka jest również długa nóżka, która zapewnia nie tylko przyjemną i wygodna degustację, ale zapobiega ogrzewaniu wina ciepłem własnych dłoni.

Warto zatem pamiętać, że odpowiedni kieliszek do wina wydobywa z trunku cały aromat i smak, który jest kwintesencją napoju.

Kryształowe kieliszki do wina białego oprócz właściwej formy zachwycają niepowtarzalnym i eleganckim wyglądem. Idealnie przejrzyste kryształowe szkło ukazuje właściwą barwę alkoholu. Nie zakłamuje jej. Pozwala ocenić kolor, lepkość i jakość wina. Ponadczasowy charakter i różnorodność oferowanych wzorów sprawia, że z łatwością dopasujemy kieliszki do każdego rodzaju wnętrz i aranżacji. Bogate zdobienia wykonywane ręcznie są dodatkowym atutem dla miłośników oryginalności i niepowtarzalności.