Kieliszki do wina białego i kieliszki do wina czerwonego – pakiet startowy dla konesera win.

Toskania, Burgundia, Tokaj to jedne z niewielu regionów, gdzie powstają najwspanialsze gatunki win, nad którymi zachwycają się koneserzy z całego świata.
Wino towarzyszy nam od pokoleń i jest jednym z najchętniej wybieranych trunków. Procesy tworzenia wina były i nadal są udoskonalane. Obecnie rynek oferuje szeroki wybór win z różnych zakątków świata. Wybór odpowiedniego wina to kwestia indywidualna. Możesz degustować i próbować wszystkich win lub znaleźć jedno swoje ulubione, które zachwyci Cię swoją barwą, smakiem i zapachem.

Możesz je serwować na eleganckich przyjęciach, w gronie przyjaciół i rodziny lub delektować się nim w zaciszu swojego domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria, które pozwolą Ci w pełni zachwycać się swoim ulubionym winem i ułatwią Ci zostanie domowym koneserem.

Najważniejsze są właściwie dobrane lampki do wina. Jeżeli lubujesz się w winie czerwonym powinieneś wybrać wysokie kieliszki do wina czerwonego, które posiadają pękatą czarkę o dużej pojemności, osadzoną na wysokiej nóżce. Taki kształt kieliszka pozwoli wydobyć Ci z trunku wszystkie jego najważniejsze walory. Kieliszki kryształowe z naszej oferty wykonane z kryształowego szkła zapewnią ukazanie właściwej, głębokiej barwy trunku, a także pomogą w cenie jego lepkości i jakości.

Uwielbiasz białe wino? Postaw na kieliszki do wina białego nieco niższe z czarką w kształcie rozkwitającego tulipana. Tak dobrane kieliszki kryształowe pozwolą Ci na uzyskanie właściwego smaku i aromatu wina białego.

Oprócz właściwie dobranych kieliszków wyposaż się w naczynie do serwowania wina, czyli karafkę do wina. Wino jak wiadomo, czy to białe czy czerwone, najlepiej jest napowietrzyć, a proces ten wcale nie musi odbywać się w butelce. Lepiej będzie, jeżeli wino przelejemy do specjalnej karafki do wina – dekantera. Wino w odpowiednio dobranej karafce lepiej i szybciej się napowietrzy, a także będzie prezentować się nieziemsko.
Sama karafka do wina może również stanowić elegancką i niepowtarzalną ozdobę każdego wnętrza i stołu. Piękne, ręczne wykonanie to dodatkowe atuty, dzięki którym karafka do wina zachwyci każdego Twojego gościa.