Jak właściwie serwować wino? Karafka do wina – naczynie, które powinien posiadać każdy ceniący się sommelier.

Serwowanie wina wiąże się z szeregiem rytuałów, który rozpoczyna się już w trakcie otwarcia butelki z winem. Większość win swoje właściwe aromaty i głęboki smak ujawniają dopiero podczas procesu dekantacji, który rozpoczyna się w trakcie przelania trunku do właściwie dobranej karafki do wina. Przelanie wina do karafki sprawia, że w trunku następuje wyrównanie ciśnienia, osad opada na dno, a my pozbywamy się niechcianych aromatów.

Nasze karafki tworzone są całkowicie ręcznie. Ich historia rozpoczyna się w polskiej hucie szkła, gdzie hutnik ręcznie wydmuchuje formę – kształt karafki. Tak zwany surowiec karafki trafia w nasze ręce, gdzie nasi zdobnicy zaczynają tworzyć niesamowite dzieła sztuki. Bogaty wachlarz wzorów jakie oferujemy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dopasuje karafkę do wina do obecnej, posiadanej już kolekcji lub stworzy niesamowitą nową kolekcję. Karafki są tworzone z pasją, z zachowaniem historii i tradycji.

Wychodząc również na przeciw nowoczesnym trendom tworzymy wzory nieszablonowe i designerskie. Karafka do wina czerwonego niekoniecznie musi posiadać korek, ale wybierając karafkę do wina białego już musicie pamiętać, że powinna ona posiadać korek, gdyż nadmierna ilość powietrza już tak dobrze nie służy białemu winu, więc powinno być ono podawane w zamkniętym naczyniu.

Szkło kryształowe oprócz swojego blasku i zachwycających wzorów jest również idealnie przejrzyste, dzięki czemu każdy serwowany trunek zaprezentuje swoją idealną, głęboką barwę, a także będziecie mogli z łatwością ocenić jego jakość i lepkość.

Każdy miłośnik wina musi również posiadać właściwie dobrane kieliszki do wina. My, z czystym sumieniem polecamy, kieliszki kryształowe, które najczęściej wybierane są przez prawdziwych koneserów win. Musicie pamiętać, że wino czerwone podajemy w kieliszkach wyższych z pękatą czarką osadzoną na wysokiej nóżce. Kieliszki do wina czerwonego powinny mieć również większą pojemność. Wino białe serwujemy natomiast w niższych kieliszkach z czarką w kształcie rozkwitającego tulipana. Lamki do wina właściwie dobrane sprawią, że cały rytuał serwowania wina będzie odbywał się na najwyższym poziomie, a wy nie tylko będziecie pękać z dumy, ale także zachwycicie każdego swojego gościa.