Kieliszki do whisky czy szklanki do whisky? Co wybrać?

Whisky to jeden z najbardziej wyrafinowanych, aromatycznych i cenionych alkoholi na świecie.

Jak wydobyć z tego wykwintnego trunku smak, zapach i barwę?
Otóż, by zachować wszelkie właściwości whisky niezwykle istotne jest podanie go w odpowiednio przeznaczonych do tego szklankach czy kieliszkach.

Zawodowi degustatorzy uważają, że najlepszym wyborem są kieliszki do whisky na nóżce z okrągłą czarką, zwężającą się ku górze, która pozwala na właściwą ocenę smaku, barwy i aromatu. Każdy koneser wie, że aby osiągnąć pełnię doznań ze spożywania whisky trzeba ją traktować wyjątkowo. Idealnym rozwiązaniem do codziennego degustowania się whiskey jest podawanie jej w niskich szklankach z pogrubionym dnem. Nie ma sztywno określonych zasad podawania tego szlachetnego trunku. Najważniejsze by spożywać go w doborowym towarzystwie i z wielką chęcią.

Idealną alternatywą dla szklanek wykonywanych ze zwykłego szkła są zjawiskowe, eleganckie i pięknie zdobione kryształowe szklanki do whisky, które zachwycają swoim wyglądem, a właściwości kryształu potęgują doznania podczas spożywania tego trunku. W kryształowej szklance możemy z większą łatwością określić lepkość i kolor alkoholu. Refrakcja sprawi, że nasz napój będzie mienił się tysiącem barw, a my siadając w skórzanym fotelu będziemy mogli poczuć się jak biznesmeni w starych dobrych filmach.

Co jeszcze daje nam wybór kryształowych szklanek do whisky? Elegancki, ponadczasowy wygląd i prosty design, który zadowoli najbardziej wymagających. Różnorodność wzorów sprawi, że każdy znajdzie idealny szlif pasujący do wystroju wnętrza i upodobań. Bezbarwne szkło ołowiowe kapitalnie dopasuje się do każdej zastawy stołowej, a kolorowe szklanki do whisky mogą być idealnym dodatkiem dla miłośników oryginalnych i niespotykanych rozwiązań.