Dlaczego szkło kryształowe?

Dlaczego SZKŁO KRYSZTAŁOWE?

W dzisiejszych czasach szkło kryształowe nie jest już tylko piękną ozdobą olśniewającą swoim blaskiem zza szyby kredensu w salonie. Praktyczne naczynia kryształowe, kieliszki, szklanki, karafki czy wazony są praktyczne i stosowane na co dzień.

Dlaczego warto wybrać szkło ołowiowe?

Oprócz praktycznych form i kształtów, kryształ, dzięki zawartości ołowiu, jest krystalicznie przejrzysty, co sprawia, że wydobywa i eksponuje on właściwą barwę każdego podanego w nich trunku.  Właściwa forma zapewnia, nie tylko wygodną degustację, ale także zapobiega ogrzewaniu napojów alkoholowych ciepłem dłoni.

Kryształy są wykonywane w sposób szczególny. Są robione ręcznie. Każde, nawet najmniejsze, cięcie jest zrobione ręczną metodą przez wykwalifikowanego rzemieślnika artystę. Dzięki takiemu sposobowi produkcji kryształ oferowany jest w różnorodnych szlifach i wzorach. Bogato zdobiony kryształ wprowadza w zachwyt i olśniewa swoim blaskiem.

Moda na kryształy nieustannie się odradza. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że z łatwością wpasują się one w aranżacje i wnętrza tradycyjne, jak i nowoczesne, a różnorodność oferowanych wzorów pozwoli zaspokoić miłośników tradycjonalizmu, przepychu czy minimalizmu.