Szkło kryształowe – dowiedz się więcej. Kryształowe fakty i mity.

Kryształ powraca na polskie i światowe stoły. Coraz częściej używany nie tylko od święta, ale także na co dzień dzięki swoim nowoczesnym i funkcjonalnym formom. Ludzie zakochują się w kryształowym blasku od pierwszego wejrzenia, a właściwie rozszczepienia. To właśnie szkło kryształowe posiada niezwykłą umiejętność rozszczepiania światła – zjawisko refrakcji – tworząc niezwykłe, bajeczne pryzmaty tęczy na naszych stołach. Kryształ jest też szkłem o szczególnych właściwościach i budowie, dzięki zawartości ołowiu jest materiałem miękkim i plastycznym. Można tworzyć wyjątkowe szlify – wzory, takie jak tradycyjny młynek, ananas – KK czy minimalistyczna łezka czy geometryczne KR1 czy KR4.

MIT – ołów w krysztale szkodzi zdrowiu.

Szkło kryształowe zawdzięcza swoje właściwości zawartości ołowiu. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość uzyskaniu wielu cudownych wzorów wykonywanych ręcznie, ale także to jego zasługą jest ciężar kryształowego kieliszka. Ołów odpowiada także za idealną przejrzystość kryształu oraz nadaje plastyczność. Cudowne są właściwości ołowiu dla kryształu. Bez niego nie było by możliwe wytwarzanie kieliszków kryształowych. Niektórzy jednak obawiają się, że ołów może szkodliwie wpływać na użytkownika. Otóż takie podejście to spory błąd!
Ołów występuje w krysztale w zmienionej postaci, jako tlenek ołowiu, jego zawartość jest idealna dotworzenia kryształu, ale także znikoma i w żadnym stopniu nie wpływa na ludzkie zdrowie, ani nie przedostaje się do płynów w nim podawanych.

Mycie kryształowych kieliszków w zmywarce jest zabronione – MIT.

Często słyszymy pytanie czy szkło kryształowe można myć w zmywarce. Odpowiedź brzmi tak, ale powinniśmy pamiętać, że myjąc ręcznie mamy większą kontrolę nad tym co dzieje się z naszymi kieliszkami. Jednak już decydujecie się na mycie w zmywarce to pamiętajcie, aby używać delikatnych detergentów, ustawić najłagodniejszy program, umieścić kieliszki w zmywarce tak, aby nie obijały się o siebie.Pamiętaj, aby wybrany program miał jak najmniejszą temperaturę wody.

Serwowanie i degustacja ze szkła kryształowego sprawia, że trunki wyglądają i smakują niesamowicie – FAKT.

Produkty wykonane z kryształu to nie tylko wysoka jakość wykonania, odpowiednie kształty, ale także niesamowite poczucie stylu. Kryształ to synonim klasyki, który jest coraz bardziej ceniony i powraca w wielkim stylu na polskie i światowe stoły. Kryształ to idealne, właściwe formy, które zapewniają właściwą i przyjemną degustację, a także sprawiają, że z serwowanych trunków wydobywamy właściwe barwy, aromaty i smaki.