Nieśmiertelna klasyka kryształu – wzór MŁYNEK – powraca z wielkim hukiem.

Zdobiący kiedyś każdy babciny kredens, charakterystyczny, rozbudowany motyw promienistej gwiazdy to wzór w świecie kryształu nazywany potocznie MŁYNKIEM. Szlif ten został stworzony już w połowie XIX wieku, niechlubnie kojarzony z czasami PRLu, nieco lżejszy i udoskonalony powraca na polskie i światowe stoły.

Wzór młynek to jeden z najczęściej wybieranych motywów zdobniczych w świecie kryształu. To w każdym jego cięciu zawarta jest historia i tradycja. Niezależnie od tego czy mówimy o kieliszkach kryształowych, szklankach kryształowych czy innych naczyniach gwieździsty wzór znów stał się obiektem pożądania. Coraz częściej wyciągane z piwnic i strychów stare kryształy zaczynają zdobić nawet te najbardziej nowoczesne mieszkania i domy. Ciągłość w produkcji naczyń kryształowych ze wzorem MŁYNEK sprawia, że można tworzyć piękne zastawy stołowe, ale także wzbogacać już te obecne.

Powrót kryształu na rynek spowodowany jest coraz większą chęcią powrotu do tradycji i docenienie wysokiej jakości ręcznie wykonywanych przedmiotów. Ręcznie dmuchane, szlifowane, malowane i zdobione kryształy są coraz bardziej pożądane ze względu na swoją oryginalność, niepowtarzalność, ale także i funkcjonalność. Kieliszki do wina, szklanki do whisky, karafki czy patery stały się po prostu szkłem użytkowym, używanym już nie tylko na wyjątkowe okazje.

W naszym sklepie znajdziecie pełną kolekcję w szlifie młynek: kieliszki do wina, kieliszki do koniaku, kieliszki do szampana, kieliszki do nalewek, kieliszki do wódki, szklanki do whisky, szklanki do drinków, pokale, kufle do piwa, szklanki do napojów, literatki, owocarki, patery, a także świeczniki czy wazony.

Z nami stworzycie cudowną i niepowtarzalną zastawę stołową opartą na rodzimej marce z historią i tradycją.