Kryształowy kufel czy kryształowy pokal do piwa? Na co się zdecydujesz?

Szkło do piwa czyli kufle i pokale to coś to musi posiadać każdy miłośnik orzeźwiających trunków. Przydatne naczynia kryształowe idealnie sprawdzą się podczas rodzinnego grilla, spotkania z przyjaciółmi, a także wprowadzą w zachwyt każdego gościa na wyrafinowanym przyjęciu. Idealnie przejrzyste kryształowe szkło uwydatni barwę każdego podanego alkoholu, a także pomoże w ocenie jego jakości. Odpowiedni kształt kieliszków zapewnia wygodną i przyjemną degustację, a nóżka w przypadku pokala, czy raczka w przypadku kufla zapobiegają ogrzewaniu podanego napoju ciepłem dłoni.

Kryształowy kufel ma jasne przeznaczenie i wszyscy wiedzą, że służy do serwowania porterów, jasnych i ciemnych lagerów, koźlaków czy piw miodowych.

Kryształowy pokal, w przeciwieństwie do kufli, ma jednak wiele zastosowań. Przede wszystkim służy do serwowania piw lekkich, lagerów, koźlaków, pilznerów czy piw angielskich.

Szklanki do piwa polecane są również jako szklanki do drinków, czy szklanki do koktajli.

Nie tylko idealny kształt, wygląd, przejrzystość czy piękne wzory sprawiają, że kryształowe szkło jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Kryształowe naczynia dzięki swojej praktyczności i uniwersalności stają się niezastąpione w każdym domu. Kryształy nie są już tylko piękną ozdobą kredensu czy barku, ale idealnie sprawdzają się podczas codziennych rytuałów.