Kryształowe naczynia – jak o nie dbać?

Jak wiadomo, kryształowe naczynia przeżywają swój wielki powrót. Nie są już tylko piękną ozdobą barku czy kredensu. Kryształowe kieliszki i szklanki świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych i przyjacielskich spotkań, a także zachwycają swoim blaskiem na wyrafinowanych przyjęciach.

Każdy wie, że kryształy wymagają tego, by w szczególny sposób o nie dbać, aby zachowały swój wdzięk na długie lata. A więc co oznacza szczególna opieka i dbanie o kryształowe szkło? Brzmi przerażająco, prawda? Teraz myślisz pewnie, że będziesz musiał spędzić długie godziny na ich myciu i polerowaniu, bo przecież kryształowych szklanek nie włożysz do zmywarki.
I tu się mylisz. Zdradzimy Ci prosty i niezawodny sposób na piękny kryształ.
Specjalne gąbki? Nie będą Ci potrzebne.
Detergenty, płyny, na które wydasz fortunę? Też nie.

Pewnie jesteś już ciekawy i nie możesz się doczekać, aż zdradzimy Ci tą wspaniałą metodę. Tak więc, wszystko co jest Ci potrzebne masz w swojej kuchni. Wystarczy ciepła woda z dodatkiem octu i delikatna ściereczka czy ręcznik. Ciepła woda dokładnie usunie pozostałości płynów, ocet zapobiegnie powstawaniu zacieków a szmatka pozwoli szybko wytrzeć kryształy. Kryształowe szkło należy umyć zaraz po użyciu, by resztki napojów czy jedzenia nie zaschły. Nie zawsze jest jednak na to czas, a w trakcie przyjęcia nie wypada odejść od stołu. Gdy zdarzy Ci się, że w szklance czy kieliszku pozostanie zaschnięty płyn, nalej do niej ciepłą wodę wraz z octem i zostaw na parę minut. Zaschnięte resztki odejdą, a Ty nie narazisz kryształów na zadrapania i rysy próbując usunąć pozostałości.