Kieliszki do wódki – obowiązkowy element zastawy stołowej w każdym domu.

Rodzinne przyjęcia czy świąteczne spotkania nie mogą się obejść bez degustacji mocnych trunków. Wódki kolorowe, nalewki babci, likiery dla dam i sherry to alkohole, którymi raczymy nasze podniebienia zachwycając się ich smakiem, aromatem i kolorem.
Zatem jakie kieliszki do wódki wybrać, aby najlepiej ukazać walory smakowe i estetyczne serwowanych przez nasz alkoholi?

Kryształowe kieliszki do wódki
Ich kształt i pojemność zależą główne od upodobań gospodarza. Kieliszek do wódki może posiadać nóżkę lub nie.

Kieliszki do nalewek i kieliszki do likieru
Powinny mieć nieco większą pojemność niż kieliszki do wódki, ale niekoniecznie. Powinny już obowiązkowo posiadać nóżkę, która zapewnia przyjemną i wygodną degustację, a także zapobiega ogrzewaniu serwowanego trunku. Kieliszki do nalewek i kieliszki do likieru powinny być dostojne i eleganckie. Wysokie, o ciekawych wzorach i kształtach. Finezyjne nalewki zasługują przecież na nieziemską prezentację.

Kieliszki do sherry to już kieliszki o dużo większej pojemności. Ich czarka delikatnie zwęża się ku górze. Kieliszki te przypominają kształtem kieliszki do wina czerwonego.

Kieliszki kryształowe w każdym przypadku zapewniają eleganckie serwowanie trunków. Szkło kryształowe jest idealnie przejrzyste, dzięki czemu każdy degustowany alkohol będzie prezentował swoją nieskazitelną barwę. Bogaty wachlarz wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie u nas kieliszki na miarę swoich oczekiwań. Kieliszki kryształowe wykonywane są w pełni ręcznie, co sprawia, że są niepowtarzalne i tak bardzo pożądane w dobie maszyn
i automatyzacji. To istne dzieła sztuki wykonywane przez prawdziwych artystów rzemieślników najlepszych w swoim fachu.

Kryształowe kieliszki do wódki to niezbędne wyposażenie każdego domu, ale także idealny prezent dla bliskiej osoby. To prezent przede wszystkim funkcjonalny, praktyczny, a także zachwycający. Kieliszki do wódki polecam jako: prezent na urodziny, prezent na imieniny czy prezent na parapetówkę.