Kieliszki do drinków, kieliszki do koniaku, kieliszki do piwa – czas na odpowiedni wybór. Tworzymy kryształową zastawę stołową. Część 3.

Kieliszki do drinków i kieliszki do martini

Martini, Margarita i drinki na ich bazie, a także na bazie win musujących warto podawać w niezapomniany i elegancki sposób. Do kolorowych drinków znakomicie sprawdzą się kieliszki kryształowe z rozłożystą, płaską czarką na wysokiej, smukłej nóżce. Długa nóżka zapobiega ogrzewaniu trunku i sprawia, że degustacja jest o wiele przyjemniejsza. Taka forma kieliszka pięknie wyeksponuje wygląd, smak oraz aromat drinka. Kieliszki do martini zawdzięczają swój oryginalny charakter wyglądem czaszy w kształcie odwróconego stożka i wysokiej, smukłej nóżce. W kieliszkach do martini możesz także serwować drinki na jego bazie, a także szereg innych drinków. Elegancki i nowoczesny design oraz najwyższej jakości wykonanie sprawią, że kieliszki kryształowe będą przepiękną ozdobą stołu i barku. Ręczne wykonanie to dodatkowy atut kieliszków. Szkło kryształowe, które jest idealnie przejrzyste i klarowne, wyeksponuje głęboka barwę każdego serwowanego drinka. Bogaty wachlarz wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy minimalizmu i nowoczesności znajdą wzory designerskie, a tradycjonaliście będą mogli wybrać wzory, które od lat ozdabiają polskie kryształy. Kryształowe kieliszki, nie tylko dodadzą uroku, ale także z łatwością wpasują się we wszystkie rodzaje wnętrz tworząc jednolitą całość.

Kieliszki do piwa – pokale

Szklanki do piwa to wyjątkowe zestawy stworzone z myślą o prawdziwych koneserach złocistych trunków. Kryształowy pokal, w przeciwieństwie do kufli, ma jednak wiele zastosowań. Przede wszystkim służy do serwowania piw lekkich, lagerów, koźlaków, pilznerów czy piw angielskich. Szklanki do piwa polecane są również jako szklanki do drinków, czy szklanki do koktajli. Nie tylko idealny kształt, wygląd, przejrzystość czy piękne wzory sprawiają, że kryształowe szkło jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Kryształowe naczynia dzięki swojej praktyczności i uniwersalności stają się niezastąpione w każdym domu. Kryształy nie są już tylko piękną ozdobą kredensu czy barku, ale idealnie sprawdzają się podczas codziennych rytuałów. Delikatne, subtelne kieliszki do piwa – pokale to idealne rozwiązanie dla żeńskiego grona degustatorek. Filigranowe pokale zadowolą każdą kobietę, a bogaty wachlarz wzorów, zdobień i kolorów sprawi, że każda Pani znajdzie coś dla siebie. Nóżka przy kryształowych pokalach sprawia, że degustacja jest miła, przyjemna i wygodna. Właściwy kształt zapobiega także zbędnemu ogrzewaniu podawanego alkoholu.

Kieliszki do koniaku
Dobór odpowiedniego naczynia do konsumpcji tak szlachetnego i cenionego trunku nie jest skomplikowany. Ocena, a zarazem czerpanie jak największej przyjemności ze spożywania koniaku odbywa się za sprawą zmysłu zapachu i wzroku. Zawartość kieliszka, klarowność i czystość alkoholu ocenia oko, dlatego przezroczyste, białe szkło jest wyborem najbardziej trafnym. Aby w jak największym stopniu delektować się tym wspaniałym alkoholem, należy wybrać kieliszek posiadający pękatą czaszę, która przypomina niejako szeroki tulipan, zwężający się ku górze. Kryształowe kieliszki do koniaku zawsze powinny posiadać krótka nóżkę, a degustacja winna odbywać się poprzez chwytanie dłonią całej czaszy, w celu ogrzania alkoholu i kilkukrotnym, lekkim kołysaniu kieliszka. Koniak bowiem, potrzebuje odrobiny ciepła naszych dłoni, aby uwolnić swój wspaniały smak i aromat.