Karafka z grawerem

Serwowanie wina w karafce to nie tylko klasyczna i bardzo elegancka forma podania trunku, lecz również wzmocnienie aromatu i charakteru napoju. Kto miał okazję degustować się winem wlewanym z butelki oraz tym, z karafki z pewnością docenił i poczuł znaczącą różnicę w smaku trunku. Alkohol podany w karafce będzie nie tylko smakował lepiej, ale i wyglądał efektowniej. Warto, zatem pokusić się o dopełnienie swojej domowej zastawy stołowej o gustowne naczynie.

 

Do czego służy karafka?

Karafka to szklane, bądź kryształowe naczynie o kształcie pękatej butelki i długiej wąskiej szyjce. Służy nie tylko do przechowywania trunków. Naczynie to w przypadku wina, to świetny sposób do napowietrzania trunku. Wino, zarówno starsze i młodsze smakuje o wiele lepiej, gdy kilka godzin przed podaniem zostanie napowietrzone. Spożywając to samo wino z karafki oraz z butelki z pewnością różnica będzie wyczuwalna. Dodatkowo w przypadku nieco starszych win z czasem na dnie butelki pojawia się osad. To nic złego, lecz nikt z nas zapewne nie chce popełnić gafy, gdy podczas degustacji nasz gość zauważy w swoim kieliszki niezidentyfikowany, mętny płyn. Podczas przelewania wina do karafki, osad pozostanie na dnie butelki, a trunek w karafce pozostanie klarowny i krystalicznie czysty.

 

Co należy wiedzieć przed wyborem odpowiedniej karafki?

Podstawowa informacja dotyczy trunku, który ma być podawany w karafce. Warto zastanowić się, czy ma to być karafka do wina, karafka do whisky, a może karafka do wódki? Tradycyjne karafki posiadają pojemność około 1000 ml, zatem z powodzeniem zmieszczą standardową pojemność butelki wina. Dostępne są również formy nieco mniejsze, bo 500 i 750 ml.

 

Naczynie to może przybierać różną formę. Dostępne są zarówno karafki klasyczne, proste o nieskomplikowanej budowie i bez zdobień. Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań z pewnością znajdą również coś dla siebie. Osobliwe zdobienia i kształty karafki w przypominające kaczkę są wygodne i świetnie sprawdzą się podczas spotkań w rodzinnym i przyjacielskim gronie.

 

W naszej kategorii Karafki dostępne są przepiękne karafki z grawerem, które idealnie wpiszą się w każdą domową zastawę stołową. Dodatkowo będą niezwykle efektownie prezentować się podczas kameralnych uroczystości. W grawerowanych karafkach można z powodzeniem podawać domowe nalewki, likiery oraz miody pitne, które to od wieków są niezwykle popularne w naszej polskiej społeczności.

 

Pomysł na prezent?

Oczywiście! Karafka grawerowana z powodzeniem może być prezentem dla naszych najbliższych. Ta, bowiem jest niezwykle efektowna i nieco bardziej elegancka od tradycyjnych, gładkich naczyń do serwowania trunków. Jeśli okazja jest niemała, zbliża się okrągła rocznica naszych rodziców, a może tata obchodzi właśnie swoje urodziny i jest koneserem dobrych trunków, karafka z grawerem dla rodziców lub karafka z grawerem na urodziny będzie idealnym rozwiązaniem i z pewnością zaskoczy obdarowanego.

 

Tradycją już stają się prezenty dla Pary Młodej w najważniejszym dniu w ich życiu. Warto tutaj pokusić się o zakup dobrego wina, a wraz z nim o karafkę z grawerem w skrzynce ze specjalną dedykacją dla Państwa Młodych. Taki prezent posłuży na wiele lat i stanie się miłym wspomnieniem. A co z tradycją obdarowywania rodziców Pary Młodej? Karafka z kieliszkami i grawerem z całą pewnością będzie dobrym upominkiem dla teściowej i posłuży w rodzinie przez wiele lat.