Karafka kryształowa – zapomnany dodatek wraca do łask.

Poszukujesz ciekawego prezentu na urodziny dla kogoś bliskiego bądź chcesz mieć niebanalne dodatki w swoich czterech ścianach? Kryształowa karafka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Karafki wprowadzają do wnętrz styl i elegancję. Moda na te kryształowe naczynia powraca w zastraszającym tempie, jak sam kryształ, który jest coraz częściej wybierany. Karafki coraz częściej pojawiają się na stołach podczas rodzinnych przyjęć, ale także w restauracjach. Chęć posiadania niebanalnych przedmiotów, chęć zaprezentowania właściwych walorów i smaków serwowanych alkoholi czy chęć uczucia elegancji i ekskluzywności? Nie ważne co Tobą kieruje, najważniejsze byś wybrał właściwą karafkę do swoich potrzeb.

Karafka to naczynie, które służy przede wszystkim do podawania i rozlewania alkoholu. Przy niektórych trunkach jest też niezbędnym naczyniem, aby osiągnąć pełnię aromatów i smaków.

Karafka do wina to jeden z najczęściej wybieranych typów karafek. Wyróżnia się dwa rodzaje karafek do wina. Karafka do wina białego oraz karafka do wina czerwonego. Ta pierwsza powinna posiadać obowiązkowo korek, ponieważ wino białe nie lubi aż tyle powietrza, co czerwone. Ta druga natomiast może, ale już nie koniecznie musi posiadać korek. Karafka do wina zapewnia przede wszystkim właściwe napowietrzenie wina przed jego podaniem.

Karafka do whisky musi spełniać jedną najważniejszą zasadę. Musi posiadać korek. Do niedawna mówiona, że karafka do whisky musi być koniecznie kwadratowa. Teraz jednak obserwując rynek wszystkie chwyty są dozwolone, a wybór kształtu należy do Was. Karafki do whisky polecane są również jako karafki do wódki, karafki do nalewek czy karafki do likierów.

Karafki do likierów muszą spełniać jedną zasadę. Ich pojemność nie może przekraczać 0,5l. Możecie wybrać formę prostą – kwadratową, pękatą lub jaką sobie tylko wymarzycie.

Za to przy wyborze karafki do nalewek macie pełne pole do popisu. Pamiętajcie tylko o korku. Reszta należy do Was.

Dobór karafki nie jest zatem rzeczą bardzo skomplikowaną. Proste zasady to prosty wybór. Wystarczy mieć na uwadze rodzaj trunku, który chcecie w niej umieścić. Kryształowe karafki jakie znajdziecie w naszym sklepie dzięki swojej różnorodności kształtów, wzorów i kolorów sprawią, że z łatwością znajdziecie karafkę dopasowaną do Waszych potrzeb i stylu. Możecie skupić się na tradycyjnych formach i wzorach lub postawić na produkty o nowoczesnym designie.