Karafka do wina – potrzebna czy nie?

Kryształowa karafka do wina ma przeważnie obły kształt dołem i długą wąską szyjkę. Karafka może posiadać ucho lub nie. Ten element zależy od indywidualnych upodobań. Wyżej wspomniana budowa karafki pozwala na właściwie napowietrzenie wina, pomaga w rozlewaniu, a także właściwie prezentuje jego głęboką barwę.

Karafka do wina to jednak tylko połowa sukcesu we właściwym podaniu tego trunku. Główną rolę odgrywają tutaj właściwie dobrane kieliszki do wina.

Wino czerwone powinno być podawane w większych kieliszkach. Ich czarka ma pękaty kształt zwężający się ku górze. Kieliszki do wina białego mają nieco mniejszą pojemność i powinny być minimalnie niższe. Kształt czarki ma kształt rozchylającego się tulipana. W obu przypadkach długa, finezyjna nóżka zapewnia miłą, przyjemną degustację, a także zapobiega ogrzewaniu podawanego wina ciepłem dłoni. Idealnie przejrzyste szkło kryształowe sprawia, że kieliszki eksponują właściwą barwę podawanego alkoholu i pomagają w ocenie jego jakości.

Ponadczasowy charakter kryształu sprawia, że kieliszki z łatwością wpasują się we wszystkie aranżacje. Różnorodność wzorów, szlifów i kształtów jakie można znaleźć w naszej ofercie gwarantuje, że każdy znajdzie komplet kieliszków odpowiadający swoim upodobaniom.

Kieliszki kryształowe to idealna przejrzystość, właściwa forma i przepiękne wzornictwo tworzone z pasją.