Jak odróżnić szkło od kryształu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Szkło kryształowe – dlaczego jest tak wyjątkowe? Skąd takie ceny
Na tych i wiele innych pytań z Waszej strony postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Szkło kryształowe z zawartością ołowiu 24% Pbo to kryształ najwyższej jakości na rynku. Kryształ, dzięki zawartości ołowiu, jest krystalicznie przejrzysty, co sprawia, że wydobywa i eksponuje on właściwą barwę każdego podanego w nim trunku.  Zawartość ołowiu sprawia, że szkło jest o wiele bardziej plastyczne, podatne, a co za tym idzie mamy możliwość zdobienia go bardzo bogato.

Kryształy są wykonywane w sposób szczególny. Są całkowicie wykonywane ręcznie. Na początku swojej drogi są ręcznie dmuchane w polskiej hucie przez hutników, następnie trafiają do nas, gdzie każde, nawet najmniejsze, cięcie jest zrobione ręczną metodą przez wykwalifikowanego rzemieślnika artystę. Szkło kryształowe jest następnie poddawane specjalnej obróbce, która sprawia, że końcowy produkt jest delikatny, gładki, miękki i miły w dotyku.

Dzięki takiemu sposobowi produkcji kryształ oferowany jest w różnorodnych szlifach i wzorach. Oprócz szkła kryształowego bezbarwnego oferujemy kryształ kolorowy. Każdy kieliszek czy szklanka są ręcznie malowane specjalnymi farbami, a następnie wypalane w specjalnym piecu dla utrwalenia efektu. Bogato zdobiony kryształ wprowadza w zachwyt i olśniewa swoim blaskiem. Oferta ponad 20 wzorów/szlifów, którą nieustannie poszerzamy wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom sprawia, że każdy z klientów znajdzie u nas szlif odpowiadający swoim wymaganiom. Wykonujemy szlify tradycyjne, takie jak młynek, które każdy z nas pamięta z czasów dzieciństwa, ale także wykonujemy szlify nowoczesne i minimalistyczne, które zachwycą designerskie dusze.

Całkowite ręczne wykonanie sprawia, że nasze produkty są jedyne i niepowtarzalne.

Ręczne wykonanie, długi i czasochłonny proces produkcji, a także cechy, których nie ma zwykłe szkło sprawiają, że kryształ jest droższy, ale czym jest cenna w porównaniu do posiadania niepowtarzalnych produktów, wykonywanych przez człowieka w dobie maszyn i automatyzacji? Można śmiało powiedzieć, że kryształ to produkt unikatowy i prestiżowy.

Znajdujecie w Internecie zapewne wiele ofert i produktów na wyroby kryształowe z niższą ceną. Wtedy pojawia się pytanie dlaczego te produkty są takie tanie? Otóż większość z tych produktów to gładkie lub z bardzo delikatnym i prawie niewidocznym wzorem kieliszki i szklanki. Już to powinno wzbudzić Waszą podejrzliwość.

Są to produkty potocznie zwane kryształem. Ich inne nazewnictwo, z którym możecie się spotkać to: crystal light, crystalline lub szkło kryształowe bezołowiowe. Kieliszki z takich kolekcji również często dmuchane są ręcznie w hucie, ale brak zawartości ołowiu sprawia, że nie mogą być już bogato zdobione. Nie są tak plastyczne i podatne, ale również mają idealną przejrzystość i świetnie sprawdzą się do codziennego użytkowania. Mogą być nawet myte w zmywarce.

A co z tzw. kryształami bogato zdobionymi, ale z niższą ceną? Warto sprawdzić wówczas czy zawartość ołowiu na pewno wynosi przy takim produkcie 24%. Zbyt niska cena może sugerować, że ta zawartość jest niższa, np. pojawiają się produkty z 12% zawartością ołowiu. Są one wtedy lżejsze i cieńsze.

Istnieją jeszcze produkty niby bogato zdobione, w ciekawych nowoczesnych, designerskich kształtach opisane również jako kryształ. Przy słowie kryształ nie istnieje żadna inna informacja o zawartości ołowiu. Często są to produkty z domieszką ołowiu lub wykonywane, z wspomnianej wcześniej masy crystal light, ale są to już formy wykonywane maszynowo, odlewane, a nie ręcznie zdobione, stąd ich cena jest niższa.

Prowadząc sprzedaż ściśle przy szlifierni kryształów z ponad 30-letnią tradycją mamy możliwość realizacji zamówień indywidualnych, hurtowych i dopasowanych według życzeń klientów. Jednak każde zamówienie indywidualne, czyli w szczególności zamówienia kolorowe lub z grawerem ręcznym mają wydłużony czas realizacji ze względu na ręczne wykonanie oraz długi i skomplikowany proces obróbki szkła kryształowego.

Kieliszki kryształowe – magia, która trwa nieprzerwanie. Tworzone z pasji poprzez talent.